Постільна білизна з ранфорсу
Що це таке — тканина ранфорс? На які тільки хитрощі не йдуть виробники, щоб привернути увагу споживачів до своєї продукції. Інколи для цього досить лише даті звучну назву добре знайомому товару. Саме так і трапилося з тканиною, що носити красиве ім'я «ранфорс». Загадкова назва в уяві покупця асоціюється з чимось неймовірно вишуканим, дорогим і елітним. Насправді ж термін «ранфорс» був придуманий маркетологами однієї відомої турецької фірми, що спеціалізується на виробництві якісного постільної білизни, для позначення самої звичайної бязевої тканини з натуральних бавовняних волокон.
Технічні характеристики:
- Натуральність. У більшості випадків до складу ранфорсу входять тільки натуральні бавовняні волокна, проте деякі виробники тканин додають у нього незначну (до 20%) кількість поліестеру – матеріалу, одержуваного шляхом хімічного синтезу з продуктів глибокої переробки вуглеводнів. Для того щоб придбати вироби із чистої бавовни, необхідно дуже уважно знайомитися з інформацією, викладеною на етикетці. Цієї умови необхідно дотримуватися людям, що володіють підвищеною чутливістю до синтетики.
- М'ясного якість і шовковистість. Ранфорс – дуже щільна тканина, отримана в результаті полотняного переплетіння кручених ниток основи і качка. Незважаючи на підвищену щільність, цей матеріал відрізняється незвичайною м'яка якістю і шовковистою фактурою.
- Довговічність. Висока щільність матеріалу забезпечує його довговічність і здатність витримувати численні прання протягом багатьох років. Білизна при цьому продовжує залишатися такою ж яскравою і привабливою, оскільки ранфорс не линяє, не скочується і не сідає.
- Міцність. Висока якість тканини досягається за рахунок тривалої багатоступінчастої обробки бавовняних волокон. На першому етапі їх ретельно очищають від можливих забруднень, на іншому піддають посиленому скручування. Саме завдяки цій обставині ранфорс і набуває особливо міцну структуру, на стан якої не впливають ні численні прання, ні багаторічна експлуатація.
- Комфортність. Людина, що спить на білизні, виготовленої з ранфорсу, отримує надзвичайно комфортні відчуття, оскільки ця тканина володіє здатністю підлаштовуватись під температуру в кімнаті і підтримувати індивідуальні особливості природного температурного балансу людського тіла. Жаркими літніми ночами вона буде створювати відчуття прохолоди, а взимку допоможе зігрітися.
- Гігроскопічність. Матеріал гігроскопічний, він відмінно вбирає вологу (до двадцяти відсотків власної ваги), тому сон на цій білизні не буде супроводжуватися «парниковим ефектом»: людина що ніколи не спітніє. Навіть ввібравши у собі значно кількість біологічних рідин, ранфорс при продовжує залишатися сухим. Вісь чому цей матеріал ідеально підходить для виготовлення дитячих та підліткових комплектів постільної білизни.
- Повітропроникність. Добре пропускаючи повітря, дозволяє нашій шкірі дихати. Будучи натуральною тканиною, практично не електризується і не накопичує в собі статичної електрики. Це не може не позначитися на якості сну: у ліжку з ранфорсу людина добре висипається, тому що його нервова і серцево-судинна система не зазнає постійного дратівної дії слабких електричних розрядів.
- Гігієнічність. Для фарбування використовують високоякісні барвники підвищеної стійкості, завдяки яким тканина залишається все такою ж красивою і кілька років тому. Це ще раз підкреслює безпеку її використання при виготовленні дитячої білизни. Яскраві малюнки, нанесені на тканину, є джерелом гарного настрою, їх цікаво розглядати разом з малюком. Саме високі гігієнічні показники в поєднані з привабливістю малюнка роблять ранфорс матеріалом, незамінним для шиття підліткової і легкої дитячого одягу.
- Несминаемость. Вироби з ранфорсу практично не мнуться і завжди виглядають привабливо.
- Простота у догляді. Як доглядати за постільною білизною з ранфорсу? Вихід дуже простий: досить годину від годині праті, дотримуючись температурний режим, рекомен-дованих виробником. Інформацію про це можна прочитати на ярличках, пришитих до комплекту. Настільки ж безпроблемним є процес прасування виробів.
Порівняння з іншими тканинами
Багато покупців, що прийшли в магазин за новим комплектом постільної білизни, часто губяться, побачивши на полицях величезну різноманітність асортименту. Барвисті вироби з ситцю, сатину, льону, жаккарда,фланелі і попліну найкращих торгових марок, що належать до різних цінових категорій – яким з них віддати перевагу? Як не помилитися і вибрати якісний комплект, який прослужити господарям протягом довгих років? Оскільки об'єднання об'єктом нашої розмови є ранфорс, ми постараємося порівняти його з нижчою споріднених йому тканин полотняного переплетення, а право робити висновки з цього порівняння надамо нашим читачам.
Що краще: бязь або ранфорс? На самому початку нашої розмови ми вже сказали про те, що по своїй суті ранфорс – це не що інше, як бязь, тільки поліпшеної якості. Чим це обумовлено? Порівняно із звичайною бязью ранфорс відрізняється більшою щільністю свого полотна. Якщо в кожному квадратному сантиметрі звичайної бязі переплетено сорок дві ниточки, то на такому ж шматочку ранфорсу їх на півтора десятка більше. Звідси ясно, що така щільність переплетення не може не позначитися на підвищенні міцності і зносостійкості матеріалу. Крім високої щільності ранфорс відрізняється від простої бязі дещо іншою структурою плетіння: вона не хрестоподібна (як у бязі), а діагональна. Саме цей аспект є причиною того, що фактура ранфорсу є більш гладкою і шовковистою, ніж поверхня звичайної бязі. На відміну від простої бязі, яка дає деяку усадку після прання, структура ранфорсу абсолютно не реагує ні на прання, ні на термічний вплив праски під час прасування. Вироби з ранфорсу залишаться такими ж міцними і через декілька років експлуатації. Волокна, що йдуть на виготовлення ранфорсу, проходять більш глибоку очистку і етап додаткового скручування. Саме завдяки цим маніпуляціям і досягається особлива якість тканини під назвою ранфорс. Бязь отримують з волокон, що не пройшли таку ретельну обробку і не підданих скручування. У зв'язку з поліпшеними характеристиками вироби з ранфорсу відносяться до більш високої цінової категорії, ніж вироби з бязі.
Ранфорс або поплін яка тканина краще? Поплін є ще одним різновидом бязі і відрізняється від простих її зразків нижчою покращених характеристик. Порівнюючи його з ранфорсом, ми не можемо не відзначити, що дві ці тканини мають практично ідентичі властивості. Характеристика тканини поплін схожа з характеристикою ранфорсу. Обидві тканини володіють підвищеною міцністю, не мають глянсового блиску: їх поверхня відрізняється матовою структурою, відрізняються підвищеною міцністю, не линяють і не втрачають яскравості фарб навіть після численних прань, залишають відчуття зручності та комфорту: на білизну з цих тканин приємно спати в будь-який час року, виробу з них мають гладку, ніжну, шовковисту структуру. Єдиною відмінністю виробів з ранфорсу і попліну є, мабуть, лише різна цінова категорія. Одяг та постільна білизна з ранфорсу коштують трохи дорожче, ніж аналогічні вироби з попліну. Причиною тому – трохи більша (120 грамів бавовни на кожен грам тканини) щільність ранфорсу, оскільки на його виготовлення йде більша кількість бавовняних волокон. У попліну цей показник на 10 грамів менше.
Ранфорс або сатин: зважуємо всі плюси і мінуси. Сатин отримують шляхом особливого – сатинового – переплетення ниток. Завдяки тому, що лицьова поверхня сатину має подовжені перекриття з ниток качка, вона має дуже приємний шовковистий блиск і підвищену м'яка якість. Завдяки цим якостям вироби з сатину набувають особливу привабливість і красу. Отримують сатин з кручених бавовняних ниток, підданих подвійному плетінню. Красивий глянсовий блиск сатину безпосередньо залежить саме від ступеня скрученості ниток. Сатинові тканини починають дещо втрачати свій глянець лише після багаторазових прань протягом цілого ряду років. Розрізняють три види сатину, що йде на виготовлення постільної білизни. Найкращим і вишуканим бавовняною білизною вважаються комплект, виготовлені з мако-сатина (єгипетської бавовни). Незважаючи на дуже високу вартість, високоякісна білизна з мако-сатина не залежується на прилавках. Незвичайною красою опуклої фактури відрізняються вироби із жаккард-сатину. А для постояльців елітних готелів випускають дуже красиву білизну з страйп-сатину, що має характерний смугастий орнамент. Єдиним недоліком виробів з сатину є їх досить висока вартість: найдорожчим бавовняною білизною є саме сатинові комплект. Це обставина найчастіше обумовлює вибір покупців на користь виробів з ранфорсу: володіючи практично однаковими перевагами, вони в рази дешевше своїх сатинових аналогів.
- Який наповнювач для ковдр найкращий?У цій статті ми постаралися відповісти на дуже популярне питання про наповнювачі для ковдр, і зробили короткий огляд на всі популярні натуральні та синтетичні наповнювачі, які використовуються для виготовлення ковдр.Який наповнювач для ковдр найкращий?