Перкаль – що це за тканина, склад, щільність і сфера застосування
Перкаль – що це за тканина, склад, щільність і сфера застосування
Що таке перкаль? Що це за тканина, чим вона відрізняється від інших, що входити до її складу, які відгуки користувачів? Цей матеріал дуже нагадує батист – саме такий легкий, але більш міцний. Перкаль Щільність близька до жакарду. При виробництві перкалю за основу беруть натуральну бавовну, саме через це вона не викликає алергійних реакцій, має бархатисту поверхню. Невибагливість і вискоа щільність постільної білизни з перкалю порадують кожну господиню.
Технологія виготовлення даного матеріалу була розроблена в Індії шляхом хрестоподібного розташування некручених волокон. Пізніше, в європейських країнах, перкаль застосовувався для виготовлення вітрил, при цьому, тканина просочувалася лляною олією. У нашій країні перкаль не відразу стали використовувати у побуті, спочатку він здобув популярність в промисловості. Був налагоджений випуск парашутів, створювалися корпуси для літаків. Зараз перкаль використовується для пошиття постільної білизни і іншої текстильної продукції.
Склад
Даний матеріал містить натуральну бавовну. Під час виготовлення перкалю довговолокнистий хлопок просочується спеціальним складом, а процес цей називається шлихтованям. Іноді до перкалевого полотна додають нитки з льону або поліестеру, щоб надати виробу блиск і м'яка якість, незмінюючи назву, тому що зберігається головна особливість перкалю - перехресне розташування і щільне плетіння довгих ниток.
Властивості
Технологія плетіння бавовняних ниток в парі з спеціальним просоченням наділили матеріал дуже корисними властивостями:
- підвищеною міцністю;
- довговічністю;
- проникністю – тканина на заважає шкірі дихати;
- екологічністю;
- добре вбирає вологу.
- приємне на дотик.
Вироби з перкалю
Люди використовують перкаль як у промисловості, так і в повсякденному житті. У побуті він застосовується для пошиття одягу, постільної білизни, штор та виготовлення обшивки для меблів. Також з перкалю виробляють спеціалізовний захисний одяг, парашути, тенти, намети.
Виробники і віді перкаль
Левова частка виробів з перкалю імпортуються до України з інших країн.
Найбільшими виробниками та експортерами перкалю є:
- Індія;
- Єгипет;
- Пакистан.
У наш годину два віді перкаль. Перший – побутової, який відрізняється підвищеною щільністю. Це робиться з метою уникання просочування пір'я через тканину, а шкіра при зіткненні з ним дихала. Щільність такого матеріалу складає 150 г/квадратний метр. Другий вид – технічний, з якого виробляють парашути, тенти та інші вироби. Ця тканина має меншу щільність – до 103 м/квадратний метр. Така тканина, з низькою щільністюне підійде для виробництва напірників, тому що пір'я вільно пройдуть через неї.
Перкаль для постільної білизни
Немає більш міцної постільної білизни, ніж з перкалю. Він дуже щільний, стійкий до багаторазового прання, забезпечує комфорт під час сну. Колір виробу залишається яскравим навіть після декількох років використання, малюнок і форма не пошкоджуються. До того ж, цей матеріал дає тілу відчуття прохолоди в спекотний день, а в морози, навпаки, зігріває, зберігає тепло.
Вартість перкаль висока, тому не кожен захоче витрачати велику кількість коштів на придбання постільної білизни з нього.
Як вибрати постільну білизну
При покупці зверніть увагу на наступні нюанси:
- Постільна білизна з перкалю не може коштувати мало.
- Легко можна побачити хрестоподібне плетіння довгих ниток.
- Тканина не повинна просвічувати.
- Якщо витягнути з тканини нитку і підпалите, відчуєте запах горілого паперу. Нитка з підробки плавитися, а не горить.
- Купуйте в провірених магазинах.
Догляд білизною з перкалю
Існує декілька моментів, які дозволять зробити строк служби постільної білизни довшим. Перш за все, при першому пранні використовуйте прохолодну воду та використовуйте порошок для прання кольорових виробів або дитячий порошок. Також використовуйте кондиціонердля прання, щоб зробити тканину м'якішою. Якщо віддаєте перевагу сушці білизни під відкритим небом, а на вулиці палить сонце, то вішайте підодіяльник і наволочки на мотузку виворітною стороною. Прасування здійснюйте при температурі не більше 150 градусів. В подальшому періть цю постільну білизну за температури не вище 60 градусів, а на віджиманні зменшуйте оберти. Такий режим не дозволить матеріалу сісти і збільшить термін служби.
У нашому інтернет-магазині Ви знайдете велику кількість комплектів постільної білизни з перкалю необхідного Вам розміру, вироблену відомими торговими марками, які відомі в усьому світі завдяки високій якості своєї продукції.
- Який наповнювач для ковдр найкращий?У цій статті ми постаралися відповісти на дуже популярне питання про наповнювачі для ковдр, і зробили короткий огляд на всі популярні натуральні та синтетичні наповнювачі, які використовуються для виготовлення ковдр.Який наповнювач для ковдр найкращий?